Haberler Bütün insanlığa hayat vermek için 40. KAMPANYA

Bütün insanlığa hayat vermek için 40. KAMPANYA

 

Kampanya Yeri: Melahat Ünügür Ortaokulu

Odunpazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Muhittin ADIYAMAN, bağış kampanyası yapılan okulları ziyaret etmektedir. Bu ziyaretlerde öğretmenlerle de görüşerek kampanya hakkında onları bizzat bilgilendirmektedir.

Melahat Ünügür Ortaokulunda öğretmenlere yaptığı konuşmasına “Bugün bu saatte size teşekkür etmek için geldim.” diye başlayan Sayın ADIYAMAN Odunpazarı ilçesinde bu kapsamda kan bağışı kampanyalarının dördüncü yılı olduğunu, Kızılay’ın bu kampanyaları ülke genelinde de sürdürdüğünü; ancak Odunpazarı ilçesinin geçtiğimiz yıl bu kapsamda düzenlenen kampanyalarda 56 il arasından birinci olduğunu söyledi ve öğretmenlere hitaben “Bu başarıya sizler imza attınız. Dört bin öğretmenimizin her birinin çabası var bu başarıda.” dedi.  Sayın ADIYAMAN ayrıca Türkiye genelinde % 6,1 olan kadın bağışçı oranının bu proje kapsamında, Odunpazarı ilçesinde % 37 olduğunu, bu yönde de büyük başarı elde edildiğini belirtti. “Bize göre bu proje sağlık projesinden ziyade bir insanlık projesidir. Bugün bu okulda insanlık adına bir şeyler yapılıyor. Bir bağışla insanlar, hiç tanımadıkları insanlara hayat veriyor. Bugünkü derslerimizde çocuklarımıza; insanı yaşatmak için yaşamayı, bir insana hayat vermenin bütün insanlığa hayat vermek demek olduğunu söyleyelim. Çocuklarımız insanlık adına bir şeyler yapmanın bilincine, sırrına ererse en büyük başarımız bu olacaktır.” diyen Sayın ADIYAMAN bu görüşmenin ardından kan bağışı yapılan salonda bağışçıları ziyaret etti. Bağışçılar arasında Muhittin ADIYAMAN’ın yetiştirdiği öğrencilerden biri olan Emine ÖZKAN da vardı ve gönüllü annelerden biri olan Emine ÖZKAN’la günün hatırası olarak fotoğrafları çekildi.

 “Bir insana hayat veren bütün insanlığa hayat vermiş gibidir” müjdesinin sırrına hep birlikte mazhar olmak için başlattığımız Proje kapsamında bağışta bulunan gönüllülere; kampanyaya gönül veren bütün Millî Eğitim ve Kızılay çalışanlarına teşekkürü borç biliriz.

Proje Adı:

“Kan Bağışı Bilincinin Oluşturulması”

Koordinatörler

Odunpazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü-Kızılay Eskişehir Kan Bağış Merkezi

Proje Kampanya No

40

Kampanya Yeri     

Melahat Ünügür Ortaokulu

Okul Kampanya No

1

Kampanya Tarihi

13.12.2012

Bağış sayısı

64

Projede Toplam Bağış Sayısı

1359

 

Melahat Ünügür OrtaokuluMelahat Ünügür OrtaokuluMelahat Ünügür OrtaokuluMelahat Ünügür OrtaokuluMelahat Ünügür Ortaokulu

 Yayın:14.12.2012 - Güncelleme:14.12.2012 - 13:32 - Görüntülenme:227